Projekt Klokanovy školky se zaměřuje na vzájemné učení pedagogů mateřských škol po celé České republice. Záměrem je vytvoření sítě mateřských škol, které budou centry setkávání a podpory sdílení zkušeností mezi pedagogy. Do projektu se zapojilo již 42 školek ze všech krajů, které se staly Centry kolegiální podpory a jednou z nich je také naše mateřská škola.
Centra kolegiální podpory a vzájemného učení (síť mateřských škol) působí v tématech:
- Čtenářská pregramotnost
- Matematická pregramotnost
- Polytechnické vzdělávání v MŠ
- Individualizace vzdělávání v MŠ
Centra (1 až 3 v každém kraji) v rámci projektu pořádaly 1x měsíčně odpolední workshopy pro MŠ ve svém regionu, kde vytvářely prostor pro sdílení zkušeností, výměnu příkladů dobré praxe a čerpání inspirace do výuky.
Vytvořené návrhy pracovních listů a pracovních činností, které vznikaly během workshopů, jsou následně jinými mateřskými školami ověřeny v praxi. Závěr projektu tak přinesl kvalitní materiály pro volné užití v mateřských školách.
Zúčastněné mateřské školy získaly možnost setkávání a sdílení zkušeností pedagogů s používáním diagnosticko – intervenčních postupů a pomůcek, inspiraci do výuky, sdílení příkladů dobré praxe, výměnu zkušeností s metodickou pomůckou Klokanův kufr a Klokanovy kapsy i šanci pro vznik a ověření nových pracovních listů navržených přímo mateřskými školami. Vysokou přidanou hodnotou pro všechny přizvané mateřské školy byla možnost podpory a konzultací s metodikem projektu, Mgr. Jiřinou Bednářovou, autorkou řady metodických, diagnostických a didaktických materiálů pro práci s předškoláky.