Prohlášení o přístupnosti

verze: 1.0.161005
© jpsk 2016, design GaVor

KRÁLOVSTVÍ PANÍ PŘÍRODY

 Ukázková přírodní zahrada při Mateřské škole Jaroměřice nad Rokytnou

Přírodní zahrada při naší mateřské škole byla slavnostně otevřena dne 17. 6. 2014.Díky dotacím Kraje Vysočina a podpoře zřizovatele, Města Jaroměřice nad Rok., se mohla školní zahrada MŠ pozvolna proměňovat v opravdové přírodní království, které mohou děti MŠ využívat nejen ke hrám a k odpočinku, ale také ke zkoumání a pozorování zákonitostí přírody, a to v každém ročním období.Při slavnostním otevření byla naší zahradě udělena plaketa "Přírodní zahrada"

Hlavním realizátorem naší přírodní zahrady je místní zahradník pan Vladislav Vejtasa a právě díky jeho úžasným nápadům, do jejichž realizace zapojil i prací nadšené děti, vzniklo na naší rozlehlé zahradě několik herních a poznávacích prvků: bylinková spirála, broukoviště Brouka Pytlíka, Rákosníčkův vrbový domeček, nektarová čerpací stanice motýla Emanuela, kompostér žížaly Jůlinky, zobací záhonek, ještěrkoviště, divoký koutek paní Přírody, sáňkovací kopec, kuchyňka pana Vařečky, kompasové stromy, hmyzí hotel. Většina z těchto koutků má název některé z pohádkových postaviček, a tak se tu děti mohou cítit opravdu jako v pohádce – veselé, šťastné, spokojené.

Přírodní zahradu máme krásnou a jsme na ni právem pyšní, dobře se o ni staráme a děti učíme pozorně naslouchat a procházet jí s otevřenýma očima a zjišťovat, že tu v žádném případě nejsme sami. Děti stačí jen lehce upozornit na mnohotvárnost živých tvorů, které mají přímo před nosem, a jejich zvídavost se ještě víc probudí.Jsme proto pyšni na to, že dne 23.5.2016 byla naší zahradě udělena plaketa v žebříčku zahrad ještě vyšší, a to plaketa "Ukázková přírodní zahrada".

Vybudováním přírodní zahrady v naší mateřské škole dostala příroda na naší zahradě místo, a děti se ji tak učí vnímat jako něco cenného, co si zaslouží naši péči a ochranu.